بنز یدک

بنز یدک ارائه کننده انواع  لوازم یدکی اصلی مرسدس بنز میباشد، همواره بنز یدک سعی داشته با ارائه بهترین قطعات بنز و با قیمت رقابتی و کیفیت مناسب در طی چهل سال سابقه واردات و فروش مستقیم لوازم بنز سواری پیشتاز این صنف باشد.

پیشنهاد بنز یدک همیشه برای مشتریان خود استفاده از قطعات مرغوب و اصلی مرسدس بوده و از تحویل و توزیع قطعات یدکی بی کیفیت همیشه خودداری کرده، به همین دلیل بنز یدک توانسته اعتماد مشتریان را جلب و رضایت مداوم مشتری را کسب کند.

از آنجایی که قطعات یدکی BENZ دارای شماره شناسایی و کد فنی مکتوب میباشد، لازم است قبل از خرید به نکات زیر توجه کنید:

1-شماره شناسایی و کد فنی:

لوازم یدکی ساخت آلمان و یا قطعات تولید شده در نمونه های تجاری رایج بازار که از کیفیت خوبی هم برخوردار هستند، دارا بودن کد فنی مرسدس الزامی میباشد.

به شماره فنی مرسدس (A 273 094 04 04) حک شده روی جعبه ی فیلتر هوای بنز S500 در تصویر بالا توجه کنید:

A نشانگر مدلهای سواری مرسدس بنز میباشد

273 کد موتور (انجین) 8 سیلندر بنز میباشد که از سال 2006 وارد خط تولید این کمپانی خودروسازی آلمانی قرار گرفت و در خودروهای تولیدی مرسدس از سال 2006 تا 2014 با اندکی تغییرات استفاده میشد.

خودروهایی مثل: GL500 / S450 / ML450 / E500 / E550 / CL 500 /CL 550/ GL 500 / GL 550 و...

تصویری از انجین M273

094 04 04 نشان دهنده سری اقلام مصرفی و انواع فیلتر جات BENZ میباشد.

در نتیجه با توجه به مطالب فوق الذکر و با شناسی کد فنی محصول مورد نیاز خود در خواهید یافت چه قطعه ای دقیقا برای خودروی شما توسط کمپانی تولید شده و قطعه فابریک خودروی شما هست یا خیر.

2-خرید لوازم یدکی استوک بنز:

در مورد خرید لوازم یدکی استوک (کار کرده) مرسدس بنز باید حتما به خرید از یک فروشگاه معتبر لوازم یدکی بنز سواری مبادرت کرد، چرا فروشگاه های غیر معتبر که فاقد جواز کسب از اتحادیه صنف لوازم فروشان میباشد در صورت بروز مشکل پیامدهای بسیار جدی را به همراه خواهد داشت.

اگر قطعه استوک مرسدس خریداری شده توسط مشتری از سمت فروشنده دارای ضمانت اجرایی نباشد حتما از خرید خودداری کنید.

اگر فروشنده از ارائه ی فاکتور معتبر به بهانه های واهی خود داری میکند تحت هیچ شرایطی نباید از آن فروشگاه محصولی خرید کرد، فراموش نکنید که لوازم یدکی استوک هرگز یک قطعه معیوب نبوده و در واقع یک قطعه سالم با کارکرد پائین یا متوسط میباشد.

معمولا فروشندگانی که اقدام به فروش لوازم معیوب مرسدس میکنند از ارائه فاکتور به شما اجتناب میکنند.

تا جایی که ممکن است از خرید لوازم یدکی استوک برقی خودداری کنید و لیست سبد خرید خود را به لوازم یدکی بدنه و تزئینی و قطعات تودوزی بنز محدود کنید.

در واقع قطعات استوک زمانی توجیح دارد که آن قطعه یا بسیار کم یاب است و یا خریدار به دنبال نمونه ای خاص میباشد مانند درب عقب رنگ سفید سمت شاگرد همراه با رودری مشکی!

جلو پنجره بنز 124 ستاره دار در تصویر بالا در واقع یک قطعه یدکی استوک مرسدس است، اما خرید آن توجیح دارد چراکه هم کمیاب است و هم یک قطعه غیر مصرفی و غیر برقی است و در نمونه اکبند بسیار قیمت بالایی دارد از همین رو خرید این یدکی منطقی است.

در نتیجه چندان توجیح پذیر نیست قطعات یدکی مرسدس استوک مصرفی مثل لامپ یا فیلتر هوا و.... به صورت استوک خریداری کرد.

3-قطعات و لوازم یدکی برقی بنز:

در مورد تهیه قطعات برقی مرسدس بنز سواری حتما باید از اصالت و حتی در برخی موارد زمان تولید قطعه توجه کرد، یک قطعه برقی در واقع یک دستور دهنده مثل (ECU (Electronic Control Unit یا همان کامپیوتر ماشین و یا یک عملگرا مثل پمپ بنزین برقی (fuel pump) و حتی یک سنسور اطلاع رسانی مثل sensor map میباشد.

این قطعات از حساسیت بالایی در عملکرد برخودار هستند، پس باید با یک دید باز و رعایت نکات گفته شده در موارد بالا نسب ّبه خرید آنها مبادرت کرد.

گاها شاید مجبور شوید در قطعات برقی خیلی خاص مرسدس به دلیل قیمت و یا کمبود آن از نمونه های استوک استفاده کنید، در این شرایط تنها راه یک خرید مطمئن یک فروشگاه با سابقه و مطمئن است.

قطعه برقی در تصویر بالا با کد فنی (a2108202926) یک یدکی برقی اکبند اصلی مرسدس بنز میباشد، بسیار کم یاب است اما مشتری با ثبت سفارش در فروشگاه بنز یدک تواسته قطعه را از کشور مرجع (آلمان) تهیه کند.

4-قطعات سفارشی مرسدس بنز:

این قطعات شامل قطعات یدنه رنگ فابریک بنز سواری و لوازم یدکی افترمارکت مثل بال روی صندوق و شیشه و گاهی یک مانیتور اندروید مرسدس بنز میباشند.